تایتل قالب
خدایا، نمی‌دانی چه لذتی دارد که گاه خدایی داشته باشی به وسعت دستانی که هیچ گاه از سوی آسمان خالی باز نمی‌گردند


۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۸ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیمKhanomi.. ۹۸-۲-۳۰ ۱ ۶ ۴۱۶

Khanomi.. ۹۸-۲-۳۰ ۱ ۶ ۴۱۶


بسم الله الرحمن الرحیم


 مسئله خیلی مهمی که خیلی جاها به گوشم خورده و برام عجیب بوده مسئله ازدواج و آگاهی های اونه!
استاد شجاعی توی یکی از سخنرانیاشون خیلی جالب به این قضیه اشاره کردن که توی دنیا همه چیز بر طبق معادلات و قوانینه! یعنی چی یعنی اینکه برای یه ازدواج موفق شما نیازمند آگاهی هستی،این آگاهی نباشه نتیجش شکسته! بی برو برگرد!
متاسفانه متاسفانه انقدر این شناخت کمه،که خودش دلیل اصلی این ازدواج های نا موفقه،بازم طبق صحبتای استاد تنها کمتر از30درصد ازدواج ها موفقن 70درصد دیگه یا طلاق گرفتن یا در آستانه طلاق هستن و در بهترین حالتش همدیگر رو تحمل میکنن، وخود استاد که بیش از15 ساله که سابقه مشاوره و آموزش دارن میگن که قریب به80/90درصد این طلاق ها و ناکامی ها میتونه نباشه یا جلوشو گرفت،چطور؟ با شناخت!پس نتیجه میگیریم عامل اصلی طلاق و مشکلات عدم شناخته..


#من_خودمم_نمی_شناسم
تصور کنید شما خودتونو حتی نشناختید اونوقت چطور میتونید همسر مناسبی رو بشناسید و بعد با توجه به روحیات نشناختتون انتخاب کنید؟متاسفانه این باورهای  غلط و رویایی غالبا باعث افسردگی ها و ناکامی های بعد ازدواج میشه..
اینکه خوشبختی و آرامش رو منتظر باشیم تا کسی بیاد و از بیرون به ما بده در حالی که این احساسات ماهیت درونی دارن،منکر این نیستم که به هرحال وجود یک انسان مناسب کمک میکنه بهمون!


#شاهزاده_سوار_بر_اسب
تصور غلط بعدی اینه که از ازدواج یک رابطه تماما عاطفی بی نقص توقع داریم،ما نه جنس مقابلمون که ساختار هایی کاملا متفاوت باما داره میشناسیم نه افکارش روحیاتش پاسخ ها و هرچیز دیگری رو که فکرشم نمی کنیم  متفاوت ببینه..
این عدم شناخت و توقع بیجای درک شدن بدون دادن آگاهی خودش معضل اکثر زندگی هاست!
ابنکه یادمون میره این شخصی که ازش یه زندگی رویایی توقع داریم مثل همه ادما عصبی میشه ضعف داره خسته میشه و...


#خودم_بلدم
و موضوع جالب تر اعتماد به نفس کاذبیه که در جامعه حکم فرماست مبنی براینکه من نیاز ندارم این موارد اموزش ببینم!
به قول استاد گاهی جوونای ما ماه ها وقت میزارن برای آموزش موسیقی خیاطی  هنر و خیلی چیزای دیگه که غالبا در زندگی تاثیری نداره و اگر به همون جوون بگیم دو هفته کارگاه آموزش روابط زناشویی داریم،این وقت رو زیاد میدونه!اصلا دلیلی نمیبینه برای آموزش..
چی باعث میشه اموزش و شناخت و یادگیری مسائلی به این مهمی انقدر بی اهمیت میشه،درحالی که ریشه تمام دلخوری ها حس مهم نبودن ها و بی محبتیا در عدم شناخت نیاز، ساختار و روحیات طرف مقابلمونه؟
دین ما حتی برای زمان انعقاد نطفه هم اموزش داره و این نظام های ظاهرا ساده و بی اهمیت در تمام ساختار های اون بچه موثره!
خوبه که اول یاد بگیریم خودمونو بشناسیم و بعد از ازدواج شناخت پیدا کنیم تا منتظر یه ادم بی نقص و یه زندگی عاشقانه تمام عیار نباشیم..تا بعد بتونیم عاشق بمونیم فرزندان سالم داشته باشیم و اونارو به درستی تربیت کنیم.


#همیشه_همه_چیز_جوریکه_میخوایم_نیست
یادمه یبار توی خونه بحثی شد اشاره ای کردم به همین حرف استاد و پدرم گفت حتی توی زندگی عاشق ترین آدما هم یاحتی باوجود عشق مادر،روزایی هستن که زن، شوهر رو و شوهر،زنش رو،و مادر فرزندشو تحمل میکنه..چون قرار نیست همیشه همه چیز خوب و گل باشه،قرار نیست هر آدمی بی عیب باشه، باید صبور بود..بعضی وقتا روزهای سخت زندگی و فشارهایی که برای زوجین پیش میاد سبب رنجشو تلخی میشه.باید بدونی کجای زندگی گوش باشی صبور باشی وهمدم

پس خوبه اول با شناخت وارد زندگی شیم و واقع بینانه، تا اینکه متوهم باشیم و بخوایم دلخور باشیم ازینکه دیده نمیشیم مهم نیستیم درک نمیشیم یا از چرای بی جواب ناراحت شدن ها عصبانی شدن ها و لجبازی ها حس بدی پیدا کنیم
خود استاد شجاعی هم مشاوره رایگان میدن و حتی میتونین بسته های آموزشی آشنایی با ازدواج، خودتون، جنس مخالفتون آموزش های دوران عقد و حتی برای زوج های جوان تا فرزند و تربیت فرزند اونجا با هزینه خیلی کم خریداری دانلود و استفاده کنید!


+در آخر:)به قول اون جمله معروف عاشق شدن مهم نیست.عاشق موندن مهمهKhanomi.. ۹۸-۲-۲۶ ۲ ۷ ۴۸۶

Khanomi.. ۹۸-۲-۲۶ ۲ ۷ ۴۸۶میگن زمانی که حضرت موسی مقابل ساحران فرعون قرار گرفت

  چشمش به مار ها افتاد دلش لرزید..ترسید

پیش خودش گفت خدایا نکنه فکر کنن منم سحره کارم،نکنه فک کنن منم جادوگرم و ایمان نیارن..
خدا به حضرت موسی خطاب میده:موسی از چی میترسی؟ من هستم..تو منو داری!

عصاتو بنداز ترس به دلت راه نده
عصا میفته به یک اژدها تبدیل میشه و تمام مارهارو میبلعه

اونوقت تمام ساحرا زانو میزنن و میگن ما ایمان آوردیم به خدای هارون و موسی:)


+قسم به لحظه ای که شکسته ای و جز خدایت مرهمی نخواهی یافت:)


Khanomi.. ۹۸-۲-۲۱ ۸ ۷ ۳۶۴

Khanomi.. ۹۸-۲-۲۱ ۸ ۷ ۳۶۴🌿پسرم محمد! تو در این زمانه و این سرزمین-این زمانه تاریک و این زمانه شلوغ- اگر بخواهی کف حادثه ها نشوی و حادثه ساز باشی، باید «بینات، کتاب و میزان» را داشته باشی
و با این سه وسیله، در 👈تمامی جریان های فکری و سیاسی و اجتماعی، در برابر فریب ها و شیطان ها، قائم و بر پا باشی، آن هم قائم به قسط و بر روی ساقه ها و ریشه های محکم.

🌺نامه های بلوغ، ص 18


Khanomi.. ۹۸-۲-۱۲ ۱ ۶ ۴۰۰

Khanomi.. ۹۸-۲-۱۲ ۱ ۶ ۴۰۰


میدونـی که هـــیچ کســـی غیر از تو برام
به خدا, خـــــدا نمیـــشه

اللّهُــمَّ اجْعَـلْ عَواقِبَ امُــورِنا خَیْـراً


دنبال کنندگان بیانی
بایگانی